
Ontwerp zonder stress: zo voeg je fotokaders toe
Aan de rand van je pagina zie je twee lijnen: een blauwe en een rode. De blauwe lijn geeft de uiterste rand van de pagina aan. De rode lijn toont waar de pagina gesneden wordt. Alles tussen de rode en de blauwe lijn (het rode gebied) valt weg bij het snijden. Hou hier dus rekening mee tijdens het ontwerpen.
Foto’s plaatsen met marge
Wil je een nette witte rand rond je foto’s of een rustige opmaak? Zorg er dan voor dat je de beelden niet te dicht tegen de rand plaatst. Hou ongeveer een halve centimeter binnen de rode lijn. Zo voorkom je dat er per ongeluk delen van je foto verdwijnen tijdens het drukken.
Foto’s plaatsen met afloop
Wil je dat je foto tot aan de rand van de pagina doorloopt, bijvoorbeeld als achtergrond? Laat je foto dan doorlopen tot aan de blauwe lijn (dus over het volledige rode gebied). Zo vermijd je witte randen na het snijden en blijft je ontwerp mooi strak.
Uitlijnen
Uitlijnen wil zeggen dat je foto’s netjes op één lijn staan, naast of boven elkaar. Zo ziet je ontwerp er strak en verzorgd uit. Je kunt op verschillende manieren uitlijnen:
Met de inspector – Dit is de meest nauwkeurige methode. Klik rechtsboven op het liniaal-icoontje. Daar kan je de x- en y-coördinaten invullen, voor de horizontale en verticale afstand vanaf de linkerbovenhoek.
Met hulplijnen – Hulplijnen helpen je om elementen correct uit te lijnen. Maak eerst de linialen zichtbaar via Beeld > Toon linialen. Klik op de liniaal en sleep een hulplijn naar de juiste plaats in je album. Kies voor Plak positie in het menu Beeld > Hulplijnen, zodat je foto’s magnetisch worden en gemakkelijk blijven ‘kleven’ aan de lijn.
Met een raster – Toon een raster via Beeld > Raster > Toon. Kies ook hier voor Plak positie, zodat je foto’s automatisch uitlijnen tijdens het verplaatsen.
Centreren – Selecteer je foto en klik met de rechtermuisknop op Uitlijnen > Uitlijnen naar verticale of horizontale midden van de pagina. Wil je meerdere foto’s uitlijnen aan de bovenkant, zijkant of onderkant? Selecteer dan alle foto’s met shift, klik rechts en kies bij Uitlijnen welke kant je wil gebruiken.